Herb bip logo

Zebranie z rodzicami pierwszoklasistów | Szkoła Podstawowa nr 13 w  Piotrkowie Trybunalskim im. Trybunału Koronnego

Serdecznie zapraszamy rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych na spotkanie, które odbędzie się 7 czerwca o godz 16.30 na stołówce szkolnej.

Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do organizacji wycieczki w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Z dofinansowania skorzystają  uczniowie z klas 5a, 7b. Podczas trzydniowego wyjazdu wraz z opiekunami zwiedzą:

1. Muzeum Narodowe we Wrocławiu – gmach główny
  2. Muzeum Narodowe we Wrocławiu- Panorama Racławicka
  3. Muzeum Narodowe we Wrocławiu – Pawilon Czterech Kopuł
  4. Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego im. Władysława Rydzewskiego
  5. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego
  6. Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie
  7. Muzeum Narodowe we Wrocławiu – Muzeum Etnograficzne
  8. Wrocław – Hala Stulecia

Szczegółowe informacje dotyczące przedsięwzięcia można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki klikając w poniższy link: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske

Klikając w poniższy link można sprawdzić listę szkół, którym zostało przyznane dofinansowanie:

Z inicjatywy Gminy Polkowice w miesiącu kwietniu uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły mieli szansę uczestniczyć  w warsztatach profilaktycznych realizowanych metodą dramy. Realizatorem była Fundacja Edukacji i Kultury „DramaWay”.

Warsztaty poruszały tematykę profilaktyki alkoholowej i przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym podejmowanych przez młodzież. Uczniowie pod okiem specjalistów doskonalili swoje kompetencje związane ze stawianiem granic, asertywnością, przewidywaniem konsekwencji własnych działań.

Spotkania okazały się ważne dla uczniów, specyfika dramy bazująca na kreatywności i zaangażowaniu, tworzeniu opowieści i metafor pozwoliła uczniom na odgrywanie ról w sposób symboliczny. Jednocześnie mając swoje rzeczywiste odzwierciedlenie w ich życiu.

Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej Szkoły zajęły III miejsce w dwóch kategoriach:

W kategorii: SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III:
3 miejsce zdobyła: Milena Marszałek z klasy 3C

natomiast w kategorii: SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII – VIII
3 miejsce zdobyła Julia Janas z klasy 7B

Serdecznie gratulujemy zajęcia tak wysokiego miejsca!

Jedną z porannych czynności każdego ucznia jest … ubieranie się!!

To nie żart: budzimy się rano i musimy przygotować się do szkoły, czyli wstajemy i zaczynamy się ubierać: koszula lub bluzka, spódnica lub spodnie, rajstopy lub skarpetki.

A wiecie, że skarpetki nie są tylko częścią garderoby? To także główne bohaterki  uwielbianych  przez dzieci książek napisanych przez Panią Justynę Bednarek. Autorka gościła w naszej szkole 26 kwietnia  na spotkaniu autorskim z uczniami klas II i III.

Atmosfera była fantastyczna – Pani Justyna opowiadała o swoim życiu i pracy pisarskiej, a uczestnicy mogli wypytywać Ją o ulubione postacie; była też okazja do otrzymania autografów  i osobistych dedykacji od Pisarki.
Na pewno znacie książki napisane przez naszego Gościa:
„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)  lub  „Banda Czarnej Frotte”.

Jeśli nie, zapraszamy do  szkolnej biblioteki!

Świetlica szkolna SP 4 serdecznie zaprasza uczniów kl. IV - VIII do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym ,,Polkowice dawniej i dziś".  Prace konkursowe należy przesyłać do 27 maja 2022 r. do godz. 12.00. Szczegółowe zasady organizacji konkursu określa Regulamin Konkursu, który został umieszczony poniżej.

Regulamin konkursu ,,Polkowice dawniej i dziś"

Karta zgłoszeniowa konkurs fotograficzny

Jesteśmy na facebooku